Na het zien van de populaire serie Squid Game was er één ding dat meteen mijn aandacht trok: de mysterieuze, kleurrijke trappenhuizen. Toen ik ontdekte dat deze bijzondere setting geïnspireerd zou zijn op een gebouw in Spanje, was mijn nieuwsgierigheid meteen gewekt. Dit wilde ik met mijn eigen ogen zien! Tot mijn verbazing bleek La Muralla Roja in Calpe te liggen, een opvallend appartementencomplex aan de Spaanse Costa Blanca. Met zijn roze en rode muren, geometrische vormen en doolhof van trappen en gangen is het gebouw op zich al een reden om Calpe te bezoeken.E nhet beste van alles? La Muralla Roja is geen museum of hotel, maar een appartementencomplex waar je zelf een vakantieappartement kunt huren. Dat hoefde je mij natuurlijk geen twee keer te zeggen. Niet veel later had ik mijn verblijf geboekt.
In deze blog neem ik je mee naar La Muralla Roja in Calpe, deel ik mijn ervaring met overnachten in dit iconische gebouw en vertel ik je of een vakantieappartement huren in La Muralla Roja echt de moeite waard is.
** Disclaimer: Deze blogpost bevat interessante affiliate links. Dit betekent dat als je iets koopt via mijn aanbevelingen, ik een kleine beloning ontvang. Het beste gedeelte? Het kost jou helemaal niets extra en het helpt mijn blog te blijven groeien. Een win-win situatie, dus bedankt! **
La Muralla Roja
Tussen de jaren 60 en 80 ontwierp de Spaanse architect Ricardo Bofill heel wat opvallende postmoderne gebouwen. La Muralla Roja in Calpe is zonder twijfel één van zijn meest iconische creaties. Het complex werd ontworpen in 1968 en voltooid in 1973. Maar het is niet het enige werk van Bofill dat je in Calpe kunt bewonderen. Ook Xanadú, El Anfiteatro en Las Villas zijn van zijn hand. Xanadú ligt zelfs pal naast La Muralla Roja en is minstens even bijzonder om te zien.
Voor het ontwerp van La Muralla Roja liet Bofill zich inspireren door de traditionele Noord-Afrikaanse kasbahs, waaraan hij zijn eigen avant-gardistische stijl toevoegde. Het resultaat is een kleurrijk doolhof van trappen, binnenplaatsen, gangen en bruggen die verschillende delen van het gebouw met elkaar verbinden.

Hoewel het ontwerp op het eerste gezicht minimalistisch lijkt, is over elk detail nagedacht. De vele terrassen en binnenplaatsen zorgen bijvoorbeeld voor natuurlijk licht in de appartementen.
Ook de kleuren zijn bewust gekozen. Rode en roze tinten contrasteren met het landschap, terwijl verschillende blauwtinten juist lijken samen te smelten met de lucht en de Middellandse Zee.
In de jaren 60 tot 80 ontwierp Ricardo Bofill veel postmoderne gebouwen. La Muralla Roja in Calpe is één van zijn meest iconische werken. Dit merkwaardige gebouw werd ontworpen in 1968 en gebouwd in 1973. Maar in Calpe kan je nog meer ontwerpen van Ricardo Bofill bewonderen zoals Xanadú, El Anfiteatro en Las Villas. Xanadú bevindt zich trouwens naast La Muralla Roja en heeft ook een heel uniek karakter.
Bij het ontwerpen van La Muralla Roja liet Ricardo Bofill zich inspireren door de kashba’s, maar gaf er een eigen avant-gardische toets aan. Je vindt er dus heel wat traditionele elementen terug zoals de trappen, binnenplaatsen en bruggen die alles met elkaar verbinden.
Hoe reizen naar Muralla Roja in Calpe?
Vanuit België reis je het makkelijkst met het vliegtuig naar La Muralla Roja in Calpe. De dichtstbijzijnde luchthaven is Alicante, op ongeveer een uur rijden. Je kunt ook naar Valencia vliegen, maar vanaf daar ben je langer onderweg.
Wij vlogen met TUI fly vanuit Oostende naar Alicante. Daar haalden we onze huurwagen op en reden we rechtstreeks naar Calpe. Een huurwagen is wat mij betreft de handigste optie. Zeker wanneer je ook andere plekken aan de Costa Blanca wilt ontdekken. Denk bijvoorbeeld aan Altea, Guadalest, Jávea en Benidorm.
Reis je liever zonder auto? Ook dat is mogelijk. Vanuit Alicante kun je met het openbaar vervoer richting Calpe reizen. Vanaf het centrum van Calpe bereik je La Muralla Roja vervolgens te voet of met een taxi.
Wil je meer weten over vluchten, reistijden en vervoer ter plaatse? In mijn artikel met de mooiste bezienswaardigheden in Calpe vind je alle praktische informatie. Daar vertel ik uitgebreider hoe je vanuit België naar Calpe in Spanje reist en hoe je je ter plaatse verplaatst.
De eerste indrukken van La Muralla Roja in Calpe
Na een korte nacht, een vroege vlucht en de autorit van Alicante naar Calpe reden we een wijk binnen vol vakantiewoningen en appartementen. Even dacht ik dat we verkeerd zaten. Hoe kon een gebouw als La Muralla Roja zich hier verstoppen? Tot we een bocht namen en plots de eerste roze contouren achter een heuvel zagen verschijnen.
Jan en ik werden er even stil van. De vormen, kleuren en omvang maakten meteen indruk. La Muralla Roja contrasteert sterk met de omliggende bebouwing en lijkt er tegelijkertijd perfect thuis te horen.

Na het inchecken in ons vakantieappartement gingen we meteen op ontdekking. En geloof me: La Muralla Roja is écht een doolhof. Trappen, gangen, terrassen en binnenplaatsen lopen kriskras door elkaar. Gelukkig helpen de verschillende kleuren je om je te oriënteren. Tegen het einde van ons verblijf vond ik zelfs probleemloos het zwembad terug.
Elke kleur geeft bovendien een andere sfeer aan het gebouw. Het donkerrode gedeelte voelde mysterieus en zuiders aan, terwijl het indigoblauw me aan Marrakech deed denken. De combinatie van lichtroze en pastelpaars gaf dan weer een echte Miami Art Deco-vibe.

En dan is er nog het licht. Doorheen de dag veranderen de kleuren, schaduwen en vormen voortdurend, waardoor La Muralla Roja er telkens weer anders uitziet én aanvoelt.
De faciliteiten binnen La Muralla Roja
Veiligheid, privacy en parking
La Muralla Roja is één van de populairste bezienswaardigheden in Calpe en trekt dan ook heel wat nieuwsgierige bezoekers. Gelukkig hoef je als gast niet bang te zijn voor hordes toeristen in het gebouw. Het complex is privéterrein en enkel toegankelijk voor bewoners en mensen die er een vakantieverblijf huren. Het domein is afgesloten met een omheining en elektrische poort en er is ook bewaking aanwezig.
Een extra pluspunt is de privéparking op het domein. Ideaal wanneer je, zoals wij, een auto huurt om Calpe en de Costa Blanca verder te ontdekken. Je parkeert vlak bij je verblijf én je auto staat veilig op het afgesloten terrein.
Het zwembad
Mijn favoriete plekje binnen La Muralla Roja? Zonder twijfel het zwembad op het dak. Het zwembad zelf is niet groot en vooral bedoeld om op warme dagen even af te koelen, maar de locatie maakt alles goed. Je wordt er volledig omringd door de kleurrijke architectuur van La Muralla Roja en geniet tegelijk van een prachtig uitzicht over de omgeving en de Middellandse Zee.

Wij verbleven er in oktober, buiten het hoogseizoen, waardoor het er heerlijk rustig was. Meer dan eens hadden we het zwembad zelfs helemaal voor onszelf. Een zalige plek om even te ontspannen en ondertussen van het bijzondere decor te genieten.
Het strand
Bij zo’n bijzonder appartementencomplex hoorde natuurlijk ook een eigen beachclub. In de jaren 70 ontwierp Ricardo Bofill de Manzanera SocialClub, een recreatieplek met restaurant, zwembad en steiger aan het strand vlak bij La Muralla Roja. Via een stenen trap vanuit het complex kon je er rechtstreeks naartoe wandelen.
Diezelfde trap kun je vandaag nog steeds gebruiken om naar het strand af te dalen, maar van de ooit zo hippe beachclub blijft helaas weinig over. Wat vroeger een levendige ontmoetingsplek was, is nu een verlaten ruïne. Tussen de verweerde muren en brokstukken vind je hier en daar kleurrijke graffiti, wat de plek een ietwat mysterieuze sfeer geeft.
Het rotsstrand zelf is openbaar en wordt vooral bezocht door nieuwsgierige toeristen die de ruïnes komen bekijken. De meesten blijven echter niet lang hangen. Daardoor is het hier, in tegenstelling tot de levendige zandstranden van Calpe, verrassend rustig.
Foto’s nemen in La Muralla Roja
Met zijn kleurrijke muren, geometrische vormen en eindeloze trappen is het niet moeilijk te begrijpen waarom La Muralla Roja zo’n populaire bezienswaardigheid in Calpe is. Het liefst wil je hier natuurlijk meteen je camera bovenhalen, maar er gelden enkele belangrijke regels.
Wie niet in La Muralla Roja verblijft, kan het gebouw niet zomaar betreden. Logisch, want het is in de eerste plaats een appartementencomplex waar ook mensen permanent wonen. Wil je toch een glimp opvangen van het gebouw? Dan kun je er via Partida Manzanera rondwandelen en het van buitenaf bewonderen.
Ook als gast moet je rekening houden met de privacy van de bewoners. Zo mag je enkel foto’s maken tussen 10.00 en 14.00 uur en 16.00 en 20.00 uur. Drones zijn niet toegestaan en voor professionele fotoshoots moet je vooraf een officiële aanvraag indienen.
Het nabijgelegen strand en de ruïnes van de voormalige Manzanera Social Club zijn wel openbaar toegankelijk. Via de stenen trappen vanaf de straat wandel je zo naar beneden, waar je ook zonder verblijf een stukje van deze bijzondere omgeving kunt ontdekken.
Hoe een vakantieverblijf in La Muralla Roja boeken?
La Muralla Roja wordt deels bewoond door vaste bewoners. Daarnaast worden verschillende appartementen verhuurd aan vakantiegangers. Je vindt deze onder andere via Booking.com en Airbnb. Door de populariteit kunnen de prijzen behoorlijk oplopen. Vooral tijdens het hoogseizoen betaal je vaak meer.
Wij boekten via Booking.com een appartement voor vier personen met twee slaapkamers. Er zijn ook studio’s en grotere appartementen beschikbaar. Wij verbleven negen nachten in oktober. Dankzij het laagseizoen viel de prijs verrassend goed mee.
De communicatie verliep via het lokale verhuurbedrijf PlusHolidays. Via de Booking-app kregen we steeds snel antwoord. Ook vroeger inchecken was geen probleem.
Bij aankomst liep het helaas iets minder vlot. Volgens onze reservatie konden we de sleutels bij de receptie ophalen. Alleen bleek er helemaal geen receptie aanwezig. Het domein was bovendien afgesloten met een elektrische poort.
Na wat zoeken vonden we het adres van PlusHolidays in de Booking-app. Daar moesten we onze sleutels ophalen. Helaas was het kantoor gesloten, want het was zondag.
Gelukkig hing er een telefoonnummer aan het raam. Via dat nummer bereikten we snel iemand. Niet veel later kregen we onze sleutels en alle nodige informatie.
Mijn tip: controleer vooraf waar je de sleutel moet ophalen. Boek je via een tussenpartij? Dan ligt die waarschijnlijk niet bij La Muralla Roja zelf. Dit geldt ook voor het terugbrengen van de sleutel.
Hoe ziet een appartement in La Muralla Roja eruit?
Nog helemaal onder de indruk van de kleurrijke architectuur stapte ik ons appartement binnen. En eerlijk? Dat was toch even schrikken. Het interieur van ons vakantieverblijf in La Muralla Roja stond in groot contrast met het iconische ontwerp buiten.
De inrichting was vrij eenvoudig en hier en daar wat verouderd. Grote luxe hoef je dus niet te verwachten. Ons appartement bestond uit twee kleine slaapkamers, een leefruimte, keuken, badkamer en balkon. Vooral de grote meubels en vele kasten vielen meteen op. Voor zo’n compacte ruimtes voelde het allemaal wat zwaar aan. Al zijn die kasten natuurlijk handig tijdens een langer verblijf met vier personen.
Zelf zag ik meteen mogelijkheden voor een kleine make-over. Misschien een beetje beroepsmisvorming als voormalig uitbater van een eigen vakantiehuis. Met enkele aanpassingen en een interieur dat beter aansluit bij Bofills ontwerp, zou het appartement veel meer uitstraling krijgen.
Toch stoorde de inrichting ons uiteindelijk niet. Alles wat we nodig hadden, was aanwezig. Bovendien waren we overdag meestal op pad aan de Costa Blanca.
En mijn favoriete plekje? Zonder twijfel het balkon. Vanuit hier hadden we een prachtig uitzicht over de azuurblauwe Middellandse Zee. Met zo’n uitzicht vergeet je dat verouderde interieur al snel.
Wat kan je doen in de buurt van La Muralla Roja
Vanuit La Muralla Roja wandel je eenvoudig langs de kust naar het centrum van Calpe. Via Partida Manzanera doe je daar ongeveer 15 minuten over. Onderweg geniet je van mooie uitzichten over de Middellandse Zee en de imposante Peñón de Ifach.
Eenmaal in Calpe valt er verrassend veel te ontdekken. Eén van mijn favoriete plekken is El Arrabal, de charmante oude Moorse wijk. Hier dwaal je door smalle straatjes vol kleurrijke muurschilderingen, mozaïeken en gezellige pleintjes. Je vindt er bovendien verschillende leuke restaurants en terrasjes.
Ook de Peñón de Ifach mag niet ontbreken. Deze indrukwekkende kalksteenrots is hét symbool van Calpe. Wie van avontuur houdt, kan helemaal naar de top wandelen. Daar word je beloond met spectaculaire uitzichten over de Costa Blanca. Liever wat rustiger? Ook vóór de tunnel geniet je al van prachtige panorama’s.

Daarnaast zijn er nog heel wat andere bezienswaardigheden in Calpe. Wandel langs de zoutmeren en spot flamingo’s, bewonder de kleurrijke Spaanse trappen of bezoek de Romeinse Baños de la Reina. Natuurlijk kun je tussendoor ook ontspannen op één van de mooie stranden.
Wil je meer ontdekken? In mijn uitgebreide blog over de mooiste bezienswaardigheden in Calpe vind je alle plekken, activiteiten en praktische tips voor je bezoek.
Meer van de Costa Blanca ontdekken?
Dankzij de centrale ligging van Calpe is La Muralla Roja een ideale uitvalsbasis voor de Costa Blanca. Zeker met een huurauto kun je vanuit hier gemakkelijk verschillende daguitstappen maken. De beveiligde parking bij het complex is daarbij mooi meegenomen.
Langs de kust liggen heel wat leuke plekken binnen handbereik. Wandel door de witte straatjes van Altea, ontdek het gezellige Jávea of trek richting Benidorm. Maar beperk je zeker niet tot de kust. Ook het binnenland van de Costa Blanca heeft mij enorm verrast. Hier ontdek je berglandschappen, charmante dorpjes en prachtige plekken zoals Guadalest.
Heb je wat meer tijd? Dan kun je je reis ook combineren met een bezoek aan Valencia. Deze levendige stad is perfect voor een daguitstap of een extra overnachting.
Wil je nog meer inspiratie? In mijn blogs over de mooiste bezienswaardigheden aan de Costa Blanca en het binnenland van de Costa Blanca vind je mijn favoriete plekken, uitstappen en praktische tips.
Wij kijken met een geweldig gevoel terug op ons verblijf in La Muralla Roja. Alleen al de kans om enkele dagen in dit iconische gebouw te wonen, maakte onze reis extra bijzonder. Eindeloos verdwalen tussen de kleurrijke trappen, genieten aan het zwembad en wakker worden met uitzicht op de Middellandse Zee: het was een unieke ervaring.
Bovendien is La Muralla Roja een ideale uitvalsbasis om Calpe en de Costa Blanca verder te ontdekken. Na een dag vol sightseeing kom je telkens weer thuis op een plek die op zich al een bezienswaardigheid is.
Dus, is overnachten in La Muralla Roja in Calpe de moeite waard? Voor mij is het antwoord volmondig ja! Hou je van bijzondere architectuur, fotografie en unieke plekken om te verblijven? Dan is een verblijf in La Muralla Roja absoluut een ervaring om op je bucketlist te zetten.
Bedankt om te lezen.
Meer lezen over Spanje?
- 10 reistips voor Spanje die je moet weten voor je vertrekt
- Waar staat Spanje bekend om? 15 dingen die Spanje zo bijzonder maken
- 10 reistips voor Valencia die je moet weten voor je vertrekt
- 19 bijzondere bezienswaardigheden in Valencia, die je niet mag missen
- Waar verblijven in Valencia? De leukste buurten en hotels
- 19 niet te missen bezienswaardigheden aan de Costa Blanca
- Een mini roadtrip door het binnenland van Costa Blanca
- 13 mooiste bezienswaardigheden in Calpe
- Hoe het perfecte weekendje Sevilla plannen
- Op wijnreis naar de Ribera del Duero in Spanje
- 10 vakantie tips voor Catalonië die je moet weten voor je vertrekt
- 20 indrukwekkende Catalonië bezienswaardigheden voor cultuurliefhebbers
- 10 geweldige bezienswaardigheden in Reus
- Ontdek street art in Penelles, het kleurrijkste dorp van Catalonië
- 11 mooiste bezienswaardigheden in La Vall de Boí, een verborgen parel in de Catalaanse Pyreneeën
- 12 unieke bezienswaardigheden in Cerdanya, Spanje
- 11 geweldige bezienswaardigheden in en rond Solsona, Spanje
Veel liefs,
Sarah
Pin voor later
Reistips en -benodigdheden
Wil je graag een onvergetelijke vakantie plannen? Bekijk dan zeker dit handige websites.


